Afiliacja CFA Institute dla programu Quantitative Finance

Ogromny sukces naszej Uczelni. Kierunek studiów magisterskich Quantitative Finance otrzymał afiliację CFA Institute w ramach University Affiliation Program.

Afiliacja dla kierunku Quantitative Finance m.in.:

• potwierdza, że kierunek ten realizuje treści przygotowujące do trzystopniowego egzaminu na doradcę inwestycyjnego CFA,
  • pozwala na dostęp do aktualnych materiałów przygotowywanych przez CFA Institute dla wykładowców i studentów,
  • daje 10 stypendiów na egzaminy CFA®.

Uzyskanie afiliacji jest kolejnym mocnym punktem oferty edukacyjnej UEP. Tylko dwie uczelnie w Polsce mają afiliację CFA dla programów na obu stopniach studiów. W UEP są to:

• na studiach licencjackich kierunek Finance,
  • na studiach magisterskich kierunek Quantitative Finance.

Misją CFA Institute jest promowanie najwyższych standardów etyki, edukacji i doskonalenia zawodowego z zakresu doradztwa inwestycyjnego i rynku finansowego. CFA Institute przyznaje tytuł CFA Chartered Financial Analyst® –  najbardziej znany i pożądany przez doradców inwestycyjnych na świecie.

Zachęcamy studentów studiujących w języku polskim i angielskim do aplikowania na oba kierunki. Afiliacja CFA Institute potwierdza, że treści przedmiotów na obu kierunkach bazują na najnowszej światowej wiedzy i doświadczeniu z zakresu doradztwa inwestycyjnego i rynku finansowego.

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą.