Katedra Zarządzania Jakością

Ekonomiczne i społeczne efekty zmiany klimatu na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym

4 kwietnia, 2024

Dnia 25.03.2024r. pani prof. dr hab. inż. Alina Matuszak-Flejszman przeprowadziła wykład połączony z warsztatami pt. „Ekonomiczne i społeczne efekty zmiany klimatu”. Audytorium było szczególne – byli to bowiem uczniowie 4., 5. i 6. klas szkół podstawowych, którzy w ramach programu Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy uczestniczą w zajęciach z przedsiębiorczości, podstaw ekonomii i biznesu prowadzonych na naszej uczelni. Podczas spotkania dzieci miały szansę zgłębić różnorodne aspekty dotyczące zagrożeń dla środowiska związanych z działalnością człowieka oraz przyczyny zmiany klimatu. Poprzez interaktywny quiz, a następnie dyskusję dzieci nie tylko zdobywały wiedzę na temat problemów związanych ze zmianą klimatu, ale także poszukiwały kreatywnych rozwiązań w zakresie działań mających na celu zapobieganie zmianom klimatu. Widok zaangażowania dzieci w te tematy był naprawdę inspirujący. Dyskusje były pełne pomysłów na zmiany w codziennym życiu, które mogą przyczynić się do ochrony naszej planety.