Katedra Inwestycji i Rynków Finansowych

Prezentacja dr Tomasza Kaczmarka na konferencji MFA 2024

21 marca, 2024

Miło nam poinformować, że dr Tomasz Kaczmarek zaprezentował artykuł „Animating Stock Markets”, współautorstwa z prof. Kuntarą Pukthuanthong z University of Missouri, na dorocznej konferencji Midwest Finance Association (MFA) 2024. Wydarzenie to, jedno z najbardziej prestiżowych w dziedzinie finansów, odbyło się w dniach 7-9 marca 2024 w hotelu Radisson Blu Aqua w Chicago.
Artykuł został przedstawiony podczas sesji „Factors and Covariances with Machine Learning”, którą prowadził Seth Pruitt z Arizona State University. Jakość i znaczenie prezentowanych badań zostały dodatkowo podkreślone przez udział Lelanda Bybee z Yale University w roli dyskutanta artykułu. To nie tylko wyróżnienie, ale i potwierdzenie ważności wkładu naukowego naszych badaczy w rozwój dyscypliny finansów.
Konferencja MFA jest uznawanym na całym świecie forum wymiany wiedzy i najnowszych wyników badań w dziedzinie finansów. Udział w niej to wyraz uznania dla jakości i innowacyjności przekazu naukowego, a prezentacja dr T. Kaczmarka stanowi znaczący sukces zarówno dla niego samego, jak i dla naszej Uczelni.