Katedra Matematyki Stosowanej

Wrzesień 2022

16 września, 2022

Dnia 16.09.2022 w trybie online odbyła się XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa im. Profesora Zbigniewa Czerwińskiego „Matematyka i informatyka na usługach ekonomii”. W jej trakcie pracownicy KMS wygłosili następujące referaty:

• dr Karolina Siemaszkiewicz: „Alternative investments during turbulent times – a comparison of dynamic relationship”,
  • mgr Jakub Morkowski: „The accuracy of forecasting neural networks and the impact of using fuzzy sets for the currency market”

W dniach 20-21.09.2022 pani dr hab. Agata Kliber uczestniczyła w IV międzynarodowej konferencji Money-Macro-Finance (Warszawa: Uniwersytet Warszawski oraz International Centre for Economic Analysis) z referatem: „Impact of uncertainty on the inflation forecast errors – the case of the Central and Eastern Europe” (Kliber A., Próchniak M., Szyszko M.)