Wydanie pierwszego w Polsce kompendium wiedzy o kryptowalutach!

 

„Tak jak Internet połączył świat, tak technologia blockchain go rozliczy” – twierdzą autorzy książki „Kryptowaluty” Michał Grzybkowski oraz Szczepan Bentyn. Obaj są zgodni, że nadszedł czas na merytoryczną, publiczną dyskusję o szansach i zagrożeniach, jakie niesie za sobą powstanie cyfrowych walut takich jak bitcoin. Ich książka to podręcznik, kompendium wiedzy kierowane przede wszystkim do czytelników spoza branży informatycznej i finansowej.

 

– Przełom w zainteresowaniu tematyką kryptowalut nastąpił nagle, zupełnie jak wybudzenie się społeczeństwa z letargu. Otrzymywałem wiele pytań od znajomych, jak i gdzie kupić bitcoiny, jak zadbać o bezpieczeństwo ich przechowywania, na co uważać i jak zrozumieć stojącą za kryptowalutami potężną technologię. Półtora roku temu napisałem rodzaj nieoficjalnego poradnika, który rozrósł się do kilkunastu stron – mówi o początkach pracy nad publikacją Grzybkowski. – Pytań i zagadnień było tak wiele, że postanowiłem tę wiedzę uporządkować w formie książki. W Polsce nie było lepszej osoby do współpracy przy takim projekcie niż Szczepan Bentyn – dodaje.  

Michał Grzybkowski to entuzjasta nowych technologii, prezes i założyciel jednego z najnowocześniejszych w Europie centrum przetwarzania danych Beyond.pl, inwestor w innych firmach związanych z high tech (m.in. Grey Wizard, Golden Submarine) oraz doradca w zakresie cyfrowych walut. Szczepan Bentyn jest ewangelistą kryptowalut w Polsce, opiniotwórczym influencerem, a także założycielem i prezesem Pracowni Nowych Technologii. 

 

Książka została podzielona na sześć części. Dotyczą one kolejno mechaniki działania kryptowalut, funkcji i ograniczeń, a także klasyfikacji cyfrowych walut. Jest ona także spojrzeniem w przyszłość – w zakresie technologii blockchain, która niebawem zmieni bezpowrotnie szereg gałęzi biznesu. Konsekwencje tych zmian odczuje cała gospodarka. Publikacja zawiera również praktyczne porady oraz przestrogi dla osób, które nie miały jeszcze kontaktu z tą tematyką.

 

Ważnym rozdziałem jest także specjalny dodatek do polskiego wydania autorstwa adwokata Adama Rajewskiego dotyczący analizy prawnej kryptowalut i związanych z tym regulacji prawno-skarbowych w naszym kraju.

 

Temat kryptowalut znajduje się na ustach wielu ekspertów różnych dziedzin, a debata społeczna dotycząca tej tematyki wciąż jest w fazie rozkwitu. Ta bezprecedensowa publikacja jest odpowiedzią na potrzebę rzetelnego źródła wiedzy na temat technologii blockchain. Autorzy mają nadzieję, że przyczyni się ona do zrozumienia tematyki walut cyfrowych i mechanizmów za nimi stojących.

 

Więcej informacji: kryptowaluty.edu.pl.