Spotkanie z prof. dr hab. Grzegorzem Gołębiowskim z Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie „Od stopy procentowej do genealogii”

18 kwietnia, 2024

Otwarta Wszechnica Ekonomiczna Erga Omnes” zaprasza na
spotkanie z prof. dr hab. Grzegorzem Gołębiowskim z Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie „Od stopy procentowej do genealogii”

Sala 4.1, budynek D, ul. Towarowa 55.
Godzina 15:00

Notka biograficzna:
Grzegorz Gołębiowski – finansista, genealog, nauczyciel akademicki, urzędnik państwowy, pisarz. Człowiek renesansu. Prowadzi z sukcesami wykłady w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, Szkole Głównej Handlowej i Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego. Wyróżniany w rankingach TOP 10 SGH, a także UO UW na najlepszego wykładowcę. Ma bogate doświadczenie pracy w administracji publicznej i w biznesie. Pracował m.in. w Ministerstwie Finansów i Kancelarii Sejmu. W tej ostatniej 15 lat. Jedną z jego pasji jest genealogia. Tę wiedzę wykorzystał do stworzenia literackiego bohatera Adama Floriańskiego – genealoga. W 2018 zadebiutował na rynku wydawniczym powieścią „Cień przeszłości”. Dziś ma w swoim dorobku cztery książki. Ostatnia wydana w 2022 r. pt. „Rodzinny sekret”. Grzegorz Gołębiowski jest też orędownikiem lokalnego patriotyzmu. Darzy wielkim sentymentem „Podhajce” – miejsce urodzenia i zamieszkania wielu pokoleń jego przodków. Ważny jest dla niego także Ożarów Mazowiecki – obecne miejsce zamieszkania. Za osadzenie akcji trzeciej jego książki „Długu krwi” w tym mieście, a także za inne liczne działania na rzecz lokalnej społeczności otrzymał w 2022 r. nagrodę honorową „Felicja” przyznawaną przez Radę Miasta za znaczący wkład w rozwój gminy Ożarów Mazowiecki.

Zobacz wszystkie wydarzenia