Wybory odbywają się corocznie na konferencji studenckiej BUP, która tradycyjnie odbywa się w ośrodku SGGW w Rogowie pod Łodzią. W tym roku konferencja odbywała się w dniach 10-14 kwietnia a jej tytuł brzmiał Governance for Sustainable Development. New challenges for countries, cities, universities, and students. Przedstawiciel studentów wybierany jest na roczną kadencję.


Sieć The Baltic University Programme zrzesza ponad 200 uczelni z 14 państw regionu Bałtyckiego. Każdego roku zajęcia prowadzone są przez ponad 150 wykładowców, a uczestniczy w nich ponad 8000 studentów. Koordynatorem Programu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu jest dr hab. Arnold Bernaciak z Katedry Ekonomiki Przestrzennej i Środowiskowej (Collegium Altum, pok. 1425).

W kwietniu 2013 roku, student naszej Uczelni, Marek Szponik został wybrany przedstawicielem studentów w Zarządzie The Baltic University Programme (Baltic University Programmes’ International students representative). Jest to jedno z dwóch miejsc studenckich w Zarządzie, przy czym jedyne pochodzące z powszechnego wyboru przez wszystkich studentów uczestniczących w Programie.


To już drugi taki sukces studenta naszej Uczelni. Poprzednio, w roku akademickim 2001/2002 przedstawicielem studentów został wybrany ówczesny student Akademii Ekonomicznej w Poznaniu – Andrzej Rzeszutek.