Ekologiczny, mocny i ekonomiczny – te cechy autobusu miejskiego MAN Lion’s City GL CNG przekonały dziennikarzy czasopism specjalistycznych wchodzących w skład europejskiego jury tegorocznego testu autobusów Bus Euro Test. Przegubowy autobus o długości 18,75 m z napędem na gaz ziemny zdecydowanie wyprzedził modele konkurencji, zdobywając tytuł „Bus of the Year 2015“. Puchar zostanie wręczony zwycięzcy we wrześniu podczas targów IAA Nutzfahrzeuge 2014 w Hanowerze.


Nowy pojazd MAN Lion’s City GL CNG z silnikiem CNG w wersji Euro 6 zapewnia przyjazne dla środowiska rozwiązanie transportu miejskiego charakteryzujące się wyjątkowo niską emisją zanieczyszczeń. Ten przegubowy autobus napędzany biogazem lub gazem ziemnym może być eksploatowany neutralnie pod względem CO2, a więc na poziomie właściwym dla pojazdów z napędem elektrycznym (Full-Electric-Vehicle). Nawet bez zastosowania biogazu emisja CO2 jest o ponad 17% mniejsza niż w przypadku pojazdów z silnikiem Diesla.

Równocześnie gaz ziemny jest wyjątkowo ekonomicznym alternatywnym źródłem napędu. W okresie 10 lat pojazd MAN Lion´s City GL CNG – tylko dzięki zdecydowanie niższym kosztom paliwa – pozwala zaoszczędzić ponad 15 % kosztów cyklu życia w porównaniu z autobusem tego samego typu z napędem wysokoprężnym.

Kompleksowe rozwiązania CNG od wiodącego producenta na rynku

MAN posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie autobusów z napędem na gaz ziemny i jest wiodącym producentem na tym rynku. We współpracy ze spółką erdgas mobil GmbH firma MAN zwiększa ilość autobusów z napędem na gaz ziemny oraz zabezpiecza i rozwija infrastrukturę dostępu do paliwa dla wszystkich pojazdów z napędem na gaz ziemny.


Firma MAN, partner Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, nie tylko oferuje niezawodne technologie, ale jest także doskonałym specjalistą w zakresie konserwacji i napraw wysokociśnieniowych instalacji gazowych. Swoje know-how MAN udostępnia w kompetentny sposób w ramach organizowanych na zamówienie szkoleń i treningów dla personelu serwisowego klientów lub firm zewnętrznych. Ponadto zapewnia na całym świecie dostęp do części zamiennych do autobusów z napędem na gaz ziemny, umożliwiając w ten sposób prawidłową eksploatację pojazdów MAN.


Więcej na stronie  http://www.entry.man.eu/pl/pl/press-und-media/man-truck-und-bus/press_overview_mtb.jsp