Według prognoz w przyszłym roku 75% Polaków posiadających teraz dostęp do internetu będzie korzystało ze smartfonów. Rozwiązania mobilne stają się standardem w wielu firmach, pozwalając im wyprzedzić konkurencję i szybciej odpowiadać na potrzeby klientów.


mKlaster zrzesza 30 wielkopolskich firm, które specjalizują się w tworzeniu aplikacji mobilnych. Podczas spotkania, zorganizowanego 25 września 2015 r. w siedzibie mKlastra, zaprezentowano ofertę jego członków oraz to, co we współpracy z nimi najciekawsze – innowacyjność, kreatywne podejście do realizowanych projektów i elastyczne rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów. Niezobowiązująca formuła speed networkingu, czyli krótkich 10-minutowych spotkań programistów z przedsiębiorcami, była dla firm wyjątkową szansą na poznanie (w krótkim czasie i w jednym miejscu) czołówki lokalnych dostawców rozwiązań mobilnych oraz narzędzi, jakie z ich pomocą mogą uatrakcyjnić ofertę, zwiększyć sprzedaż albo usprawnić codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Biuro współpracy z biznesem również uczestniczyło w tym spotkaniu. Wydarzenie networkingowe mKlaster Business Meeting zorganizowano według zasady: "krótko i na temat, bo czas to pieniądz".