Jedyny taki bieg w Wielkopolsce!

26 października już po raz piąty biegacze wbiegną na 17. piętro Collegium Altum, najwyższego budynku w Poznaniu (wysokość całkowita 103,35 m). Do pokonania były 372 stopnie! To najwyżej usytuowana meta w Poznaniu. Rok temu rekord trasy wśród mężczyzn ustanowił zwycięzca z 2017 r. Mateusz Marunowski z Jaworzna (01:20), a Ilona Gradus z Warszawy została nową rekordzistką w kategorii kobiet (01:56). Patronat honorowy sprawują rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, prezydent miasta Poznania i Komendant Główny Policji.


W tym roku odbędzie się jubileuszowa, piąta edycja Biegu po schodach Collegium Altum. Ze względu na specyfikę biegu organizatorzy ustanowili limit na 300 osób. Choć do dnia biegu, 26 października, pozostały jeszcze ponad trzy miesiące, to na liście startowej pozostało niewiele wolnych miejsc. Partnerem Biegu jest  Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Honorowym starterem będzie tradycyjnie rektor UEP prof. Maciej Żukowski, a gościem honorowym  Janusz Grzeszczuk,nestor wielkopolskiego biegania i wychowawca wielu biegaczy obecnie z tytułami profesorskimi.

Tak, jak w poprzednich latach, miejsca na liście startowej rozchodzą się błyskawicznie, co świadczy o popularności imprezy organizowanej wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny i WSZYSTKOOBIEGANIU.PL. Tegoroczna edycja przyciągnie ponownie zawodników specjalizujących się w towerrunning i biegach górskich.


- O zwycięstwie, miejscu decydowały ułamki sekund. Finałowy bieg rozgrywany jest zawsze na wysokim poziomie. W tym roku zawody mają wyjątkową oprawę nie tylko ze względu na piątą edycję, ale także na 100-lecie AZS-u. Bieg po schodach Collegium Altum ma oryginalny, akademicki klimat. - podkreśla Przemysław Walewski, redaktor naczelny WSZYSTKOOBIEGANIU.PL, główny organizator biegu.


Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach biegu odbędą się po raz piąty Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning.

Policjanci rywalizować będą w 5. Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Głównego Policji, gen. insp. dr Jarosława Szymczyka, a strażacy PSP i OSP w 3. Mistrzostwach Wielkopolski o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Andrzeja Bartkowiaka. W ubiegłym roku wystartowało prawie 70 policjantów i strażaków.  


Zgłoszenia zostały zakończone ze względu na osiągnięty limit zawodników!

Lista startowa