Volkswagen Poznań otrzymał prestiżową nagrodę Producenta Roku podczas piątkowej gali wręczenia nagród CEE Manufacturing Excellence Awards przyznawanych przedsiębiorstwom z Europy Środkowo-Wschodniej. Koncern tryumfował także w dwóch innych kategoriach.

Aż trzy nagrody CEE Manufacturing Excellence Awards trafiły do Volkswagena Poznań. Firma została tytuł producenta roku oraz wygrała w kategoriach Stabilność i Środowisko Naturalne oraz Doskonałość w Zarządzaniu Produkcją. Nagrody w imieniu spółki odebrał Robert Pleśnierowicz, kierownik lakierni powstającej fabryki w Białężycach k. Wrześni. Obierając wyróżnienie podkreślał jak ważne dla firmy był ostatnie miesiące - W czerwcu uruchomiliśmy produkcję nowych modeli: Caddy4 oraz T6. W marcu ubiegłego roku została ogłoszona przez koncern VW decyzja o lokalizacji nowej fabryki produkującej model Crafter we Wrześni położonej ok. 50 km od Poznania - wymieniał i dodał: "Wartość inwestycji związana z budową nowego zakładu wynosi powyżej 800 mln EUR. W nowej fabryce znajdzie zatrudnienie ok. 3.000 pracowników."

Volkswagen Poznań działa na rynku polskim od 1993 roku. Produkowane w Wielkopolsce modele Caddy i Transporter trafiają na rynki na całym świecie.