I Dni Dydaktyki Akademickiej EduSPACE
Serdecznie zapraszamy na I Dni Dydaktyki Akademickiej EduSPACE, które odbędą się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w dniach 7–10 kwietnia 2025 roku.
Wydarzenie łączy dotychczasowe inicjatywy: Konferencję Dydaktyczną dla nauczycieli akademickich na UEP, Horyzonty Dydaktyki oraz Victorie UEP, tworząc przestrzeń do dyskusji o przyszłości edukacji akademickiej.
EduSPACE to przestrzeń dla dydaktyki przyszłości, oparta na pięciu kluczowych filarach:
· Sustainable (zrównoważona dydaktyka) – tworzenie trwałych rozwiązań edukacyjnych rozwijających się w dłuższej perspektywie,
· Personalized (spersonalizowana) – dostosowanie treści do różnych grup uczestników,
· Adaptive (elastyczna) – reagowanie na dynamiczne zmiany w edukacji akademickiej,
· Collaborative (współpracująca) – budowanie przestrzeni do współpracy różnych środowisk akademickich,
· Engaging (angażująca) – promowanie interaktywnych i inspirujących form uczestnictwa.
Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będą Kompetencje (do)przyszłości, a program obejmie wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty, spotkania studyjne oraz forum wymiany dobrych praktyk. Uczestnicy będą mieli okazję do refleksji nad uczeniem się i nauczaniem w erze AI, metodami osiągania celów kształcenia oraz ewaluacją zajęć. Podejmiemy również wątek doceniania i nagradzania kompetencji dydaktycznych nauczycieli. Konferencja jest dedykowana nauczycielom akademickim, doktorantom i studentom, tworząc przestrzeń do dialogu między różnymi grupami interesariuszy.
W ramach Dni Dydaktyki Akademickiej będziemy dyskutować o nowej ankiecie semestralnej. Zaprosimy Państwa na stragany dydaktyczne, promujące studia i projekty edukacyjne na UEP oraz do strefy gier edukacyjnych. Zwieńczeniem konferencji będzie uroczysta gala Victorii UEP, podczas której wręczone zostaną statuetki wyróżnionym przez studentów pracownikom i jednostkom Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Gościnią specjalną wydarzenia będzie Edyta Sadowska – doktorka nauk społecznych, futurolożka, adiunktka i wykładowczyni akademicka (UKEN, Trendwatching&Future Studies AGH, AI w biznesie, Collegium Civitas), innowatorka, laureatka programu Jutronauci (Gazeta Wyborcza & Kulczyk Investment), członkini Fundacji Instytutu Sztuk Progresywnych przy ASP Kraków, autorka warsztatów z future literacy oraz artykułów popularnonaukowych (Gazeta Wyborcza, Salon Polityka, Archisnob) i naukowych.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające obecność. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2025 r. poprzez formularz rejestracyjny.
Zapraszamy do udziału i wspólnego tworzenia przyszłości dydaktyki akademickiej!
Program konferencji
Już wkrótce!
Organizatorzy
Organizatorami konferencji są:
Centrum Dydaktyki Akademickiej UEP,
Komisja Rektorska ds. Jakości Kształcenia,
Parlament Studencki
Kontakt
e-mail: eduspace@konf.ue.poznan.pl
telefon: (61) 856 91 48, 602 346 113